Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

INŻYNIEROWIE BUDOWLANI SZKOLĄ SIĘ I ŚWIĘTUJĄ

Drukuj

Świętokrzyska Izba Inżynierów Budownictwa Punkt Informacyjny w Ostrowcu Św. oraz Środowiskowe Koło Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Ostrowcu Św. zorganizowali dnia 16 października 2020 roku spotkanie inżynierów budownictwa z powiatu ostrowieckiego i opatowskiego z okazji  Dnia Budowlanych. Organizacja takich spotkań to już tradycja. Pierwsze spotkanie zorganizowano w 2011 roku a więc było to jubileuszowe dziesiąte spotkanie.
W tegorocznym szkoleniu i spotkaniu integracyjnym uczestniczyło około 40 inżynierów oraz zaproszeni gości. Pierwszym miejscem spotkania był Ostrowiecki Browar Kultury przy ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Św. Obiekt ten został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „ Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”- edycja XXIV 2019 – tytułem „ Modernizacja Roku w kategorii  obiekty kultury, sportu i rekreacji”
Przewodnikiem po obiekcie był Artur Majcher ,który przekazał uczestnikom obszerną informację  o przebiegu rewitalizacji budynku oraz współczesnej funkcji użytkowej. Obecnie w budynku tym funkcjonują takie instytucje jak Miejskie Centrum Kultury ,Miejska Biblioteka Publiczna, czy Biuro Wystaw Artystycznych. Uczestnicy byli pod wrażeniem ,staranności odtworzenia zabytkowego budynku, oraz rozwiązań  funkcjonalnych i estetycznych tego budynku.
Następnym miejscem spotkania był Hotel „Accademia” w Ostrowcu Św. al. 3-go Maja 13. w pierwszej części tego spotkania odbyło się szkolenie na temat: „Stosowanie ustawy Prawo Budowlane obowiązującego od 19.09.2020r.  - w praktyce”. Wykład oraz dyskusję przeprowadził mec. Michał Krasiński .W swoim wykładzie przedstawił kazusy prawne/przykładowe stany faktyczne/,które występują w związku z nowelizacją prawa budowlanego. Po szkoleniu odbyła się część oficjalna. Gości powitali organizatorzy : zastępca przewodniczącego Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa  Tomasz Marcinowski oraz Przewodniczący Środowiskowego Koła  PZITB w Ostrowcu Św.  Tadeusz Durak. Na spotkanie  przybyli:
- Pan Jarosław Górczyński  - Prezydent m. Ostrowca Św.
- Pan Stefan Szałkowski - Przewodniczący Okręgowej Rady Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa
- Pan Stanisław Adamski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego,
- oraz przedstawiciele firm OKB, MPRD, MEC, MWIK, ADMA, CLIMATIC.
Prezydent miasta w swym wystąpieniu przedstawił bardzo interesującą informację n/t. rozwoju miasta Ostrowca Św. w tym o realizowanych i planowanych inwestycjach. Na zakończenie swojego wystąpienia złożył budowlańcom z okazji Dnia Budowlanych najlepsze życzenia.
Przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa ,przekazał informacje na temat najważniejszych spraw którymi zajmuje się Izba. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na takie sprawy jak: potrzebę współpracy z samorządem terytorialnym , podnoszenie kwalifikacji zawodowych- szkolenia on-line organizowane przez PIIB , przestrzegania kodeksu etyki zawodowej, budowania dobrego wizerunku inżyniera budowlanego jako zawodu zaufania publicznego. W końcowej wypowiedzi. złożył życzenia wszelkiej pomyślności dla wszystkich inżynierów z okazji Dnia Budowlanych.
Po części oficjalnej uczestnikom spotkania zaproponowano poczęstunek, gdzie była okazja do bezpośrednich rozmów.
Ostatnim punktem spotkania z okazji Dnia Budowlanych był występ znanego satyryka ,piosenkarza i poety Krzysztofa Daukszewicza p/t. Nie dać się sprowokować. Jego trafne dowcipy i opowieści z życia wzięte oraz refleksyjne piosenki były świetną ucztą artystyczną.
 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(60)/2021Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692