Relacja ze spotkania integracyjnego w Ujeździe

W dniu 13.10 2023 roku w Sali Konferencyjnej na Zamku Krzyżtopór
w Ujeździe odbyło się szkolenie i spotkanie integracyjne z okazji Dnia Budowlanych dla inżynierów z powiatu opatowskiego i ostrowieckiego.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 inżynierów budownictwa
i zaproszeni goście, w tym władze powiatu opatowskiego i ostrowieckiego oraz władze gminy i miasta Ostrowiec Św., Opatów i Iwaniska, a także Przewodnicząca i członkowie Prezydium Okręgowej Rady Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

W części oficjalnej goście przekazali życzenia dla budowlańców z okazji ich święta, a przedstawiciele gmin informacje o planowanych i realizowanych inwestycjach w powiatach ostrowieckim i opatowskim.

Prezes Stowarzyszenia Zamek Krzyżtopór, Zbigniew Kwiatkowski, przekazał bardzo interesującą informację o historii i planach renowacyjnych tego obiektu.

Potem odbyło się merytoryczne szkolenie pt. „Zmiany w przepisach Budowlanych w 2023 r. – praktyczne informacje i wskazówki”, które poprowadził radca prawny Michał Krasiński.

Spotkanie uświetnił występ Andrzeja Poniedzielskiego, znanego artysty kabaretowego, poety i piosenkarza.

Zwieńczeniem uroczystości była biesiada budowlana pt. „Co budować, jak budować, aby chcieli nas szanować”. Klimat biesiady zapewnił zespół muzyczny, porywając swoimi melodiami do tańca uczestników spotkania, które trwało do późnych godzin wieczornych.              

Tadeusz Durak