Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

WIGILIA U INŻYNIERÓW. OKRĘGOWA KOMISJA KWALIFIKACYJNA PODUSMOWAŁA ROK 2019

Drukuj

We wtorek, 17 grudnia, w siedzibie Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. Przewodniczył mu Andrzej Pieniążek, przewodniczący komisji.

Przypomnienie najważniejszych wydarzeń z ostatnich miesięcy i podsumowanie jesiennej sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane były głównymi tematami posiedzenia Komisji. Złożono sobie także tradycyjne życzenia świąteczne.

Zaprezentowano statystyki dotyczące XXXIV sesji egzaminacyjnej, przeprowadzonej w Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Do egzaminu testowego przystąpiło w jesiennej sesji 166 osób. Do egzaminu ustnego 189 osób. Egzamin testowy na uprawnienia zdało 81 procent osób, zaś ustny 74 procent.

Na egzaminie testowym najlepiej wypadli zdający na uprawnienia w specjalności inżynieryjna drogowa, inżynieryjna kolejowa oraz inżynieryjna hydrotechniczna i instalacyjna elektryczna. Zdawalność testów tych specjalnościach wyniosła 100 procent. Najsłabiej na testach wypadli kandydaci do specjalności inżynieryjnej kolejowej – zdawalność 70 procent.

Na egzaminach ustnych 100-procentową zdawalnością wykazali się ubiegający się o uprawnienia w specjalności inżynieryjnej mostowej, inżynieryjnej kolejowej oraz inżynieryjnej hydrotechnicznej. Na egzaminach ustnych największa zdawalnością wykazali się kandydaci do specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Przewodniczący Andrzej Pieniążek przekazał zebranym w imieniu prezesa Wojciecha Płazy życzenia najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Sam także życzył szczęścia, radości i wszelkiej pomyślności.

Andrzej Pawelec, zastępca przewodniczącego Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na ostatnim w tym roku spotkaniu OKK dziękował wszystkim zebranym za cały rok pracy, która obecnie jest coraz trudniejsza i bardziej wymagająca w związku z reformą i życzył przekazał wszystkim spokojnych rodzinnych świąt oraz pomyślności, optymizmu i spełnienia marzeń zawodowych i osobistych w nowym roku.

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(56)/2020Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692