Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

POSIEDZENIE PREZYDIUM

Drukuj

W środę, 10 marca 2019 roku, odbyło się posiedzenie Prezydium Okręgowej Rady Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Izby przy ulicy Leonarda w Kielcach. Omówiono najważniejsze wydarzenia z ostatniego miesiąca. Posiedzenie prowadził przewodniczący Okręgowej Rady Wojciech Płaza.

Analizowano okres działalności Izby od 6 marca bieżącego roku oraz posiedzenia organów krajowych i okręgowych. Sprawozdania zdawali Wojciech Płaza, przewodniczący Okręgowej Rady oraz członkowie organów krajowych i przewodniczący organów Okręgowej Izby.

Wydarzenie, jakim był XVIII Zjazd Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, który odbył się w sobotę, 6 kwietnia bieżącego roku w Kielcach, podsumował przewodniczący Okręgowej Rady Wojciech Płaza: - W opinii naszych gości i moim własnym ostatni Zjazd był naszym sukcesem. Został przygotowany i przeprowadzony perfekcyjnie. Wszystkim gratuluję tego przedsięwzięcia. Nasz gość - pan Gilbert Okulicz-Kozaryn, członek Prezydium Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa - był również pod wrażeniem wspaniałej atmosfery podczas zjazdu i jego sprawnego przebiegu.

Wśród wydarzeń, które odbyły się w okresie ostatniego miesiąca, były między innymi: szkolenia, narada rzeczników odpowiedzialności zawodowej w Warszawie, zjazd Izby Architektów czy finał konkursu dla młodzieży szkolnej „Poznaj prawo budowlane”, który odbył się w Stalowej Woli.

Obecny na Zjeździe Architektów, który odbył się 23 marca, Andrzej Pawelec poinformował o wciąż trwający ustaleniach i konsultacjach dotyczących nowej ustawy o zawodzie architekta.

Tadeusz Durak przedstawił szczegółowo wydarzenia z dwudniowego spotkania trwającego od 13 do 14 marca, Krajowej Rady w Zielonce pod Warszawą, w którego programie znalazło się między innymi szkolenie członków w zakresie RODO oraz bardzo interesujące szkolenie dla osób występujących publicznie pod hasłem „Wystąpienia publiczne – wiarygodność, wiedza i emocje”.

O finale konkursu dla młodzieży szkolnej „Poznaj prawo budowlane” w Stalowej Woli mówił Tomasz Marcinowski. - To był bardzo dobry i pożyteczny konkurs. W sumie w jego II edycji wzięło udział 247 uczniów z południowej Polski w tym z jednej szkoły ze Świętokrzyskiego. W finale konkursu znalazło się 26 uczniów z 13 szkół. W konkursie nagrodzono trzech uczniów i trzy placówki szkolne. Przyszłoroczny konkurs ma objąć swoim zasięgiem jeszcze więcej regionów i szkół – mówił Tomasz Marcinowski.

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Kielcach była wśród patronów tego wydarzenia, którym przewodził Minister Inwestycji i Rozwoju. Świętokrzyska Izba ufundowała dla zwycięzców konkursu wspaniałe nagrody. Były to dalmierz laserowy oraz ekspres do kawy.

Podczas posiedzenia Prezydium Wiesława Sobańska, dyrektor biura Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa podała też najbardziej aktualny stan członków Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach. Z rejestrów wynika, że na dzień 1 kwietnia 2019 roku Izba liczyła 4132 aktywnych członków. Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 4(54)/2019Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692