Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

SPOTKANIE WE WŁOSZCZOWIE

Drukuj

-  Nie jest to pierwszy mój kontakt  z inżynierami budownictwa. Dlatego doceniam wasze osiągnięcia, a obszerne plany inwestycyjne Włoszczowy, zapowiadają sporo zajęć dla was. Przewidujemy nie tylko remonty i nowe obiekty, ale także kontynuowanie robót drogowych. Szukamy też partnerów do podjęcia budownictwa mieszkaniowego, bowiem na własne lokale oczekują mieszkańcy miasta jak i specjaliści rozpoczynający prace w miejscowych firmach - powiedział  Grzegorz Dziubek, burmistrz miasta i gminy Włoszczowa, na spotkaniu środowiskowym członków Izby z powiatu włoszczowskiego.

Daniel Sztobryn, znany budowlaniec w regionie, pełnomocnik zarządu ds. inwestycji w ZPUE, przedstawił założenia strategii rozwojowej włoszczowskiej Grupy Koronea, która  zakłada m.in. przedsięwzięcia biznesowe w branży urządzeń elektroenergetycznych, produkcji okien i drzwi oraz usług tartacznych i budowlanych. - W tym roku spółki grupy kapitałowej będą kontynuować szeroki program inwestycyjny, a w ramach dobrej współpracy z lokalnymi samorządami, jest możliwość ewentualnego włączenia się do realizacji budowy mieszkań w mieście, o czym mówił burmistrz G. Dziubek.

O odpowiedzialności członków Izby za zaniedbania i błędy, skutkach  i konsekwencjach z tego wynikających - mówił Zbigniew Major, koordynator rzeczników odpowiedzialności zawodowej. Podał wiele przykładów błędów kierowników budów oraz projektantów.

Przewodniczący sądu dyscyplinarnego Dariusz Adamek skomentował przykłady zaniedbań jakie są podstawą wniosków kierowanych o ukaranie kierowników lub projektantów.

Członek Prezydium Rady Krajowej PIIB Andrzej Pieniążek zaapelował, by koleżanki i koledzy  roztropnie i z rozwagą podpisywali oświadczenia młodszym  inżynierom, o odbyciu przez nich obowiązujących praktyk zawodowych, mimo iż nie mają wystarczającej wiedzy praktycznej.

Wojciech Płaza, prezes naszej Izby przedstawił bogatą ofertę pomocy członkom, począwszy od szkoleń, korzystania z bezpłatnej prenumeraty czasopism specjalistycznych, porad prawnych, możliwości wydrukowania norm i przepisów budowlanych, oraz uzyskania dofinansowania do udziału w krajowej konferencji lub sympozjum branżowego.

W spotkaniu uczestniczył powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, Jerzy Górski.

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 4(46)/2017Zapraszamy do korzystania
z komputerowego stanowiska informacyjnego
(szczegóły w biurze Izby)

Zainstalowane oprogramowanie:
- LEX Omega (online) -

- Serwis Budowlany -

- Integram 2 Budownictwo -


Zapraszamy również do
korzystania z czytelni.
Informacje w biurze Izby.

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692