Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

KOMPLEKSOWA OCHRONA

Drukuj

Kompleksowa ochrona odgromowa obiektów budowlanych, uziemienia i ochrona przed przepięciami, praktyka projektowa stosowania nowych norm,  wymagania stawiane dla uziemień  w systemach energetycznych i budownictwie – to tematy przedstawione w sali Izby przez dr inż.  Mirosław Zielenkiewicza, dr inż. Tomasza Maksimowicza i mgr  inż. Marka Sekścińskiego  z RST sp. j., specjalizującej  się w profesjonalnej ochronie odgromowej i przeciwprzepięciowej.

Więcej…
 

KONIEC SESJI EGZAMINACYJNEJ

Drukuj

W miniony piątek 1 grudnia egzaminami ustnymi mostowców zakończyła się jesienna sesja na uprawnienia budowlane.

Więcej…
 

INSTALATORZY JUŻ PO

Drukuj

Inżynierowie specjalności instalacji sanitarnych zakończyli egzaminy ustne. Na 36 osób, które stanęły przed komisją w ciągu dwóch dni, uprawnienia  otrzymają 23.

Więcej…
 

GRUPA OGÓLNO BUDOWLANA

Drukuj

W poniedziałek 27 listopada  egzaminy ustne zaliczali inżynierowie specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Jest to najliczniejsza grupa kandydatów do uprawnień.

Więcej…
 

BUDOWNICTWO KOLEJOWE

Drukuj

Egzamin ustny złożył w sobotę jedyny przedstawiciel  budownictwa kolejowego. Trochę dziwi, że w okresie hossy inwestycyjnej w tej branży, nie ma więcej chętnych do uzyskania uprawnień budowlanych.

Więcej…
 

PRACOWITY WEEKEND

Drukuj

W sobotę do późnych godzin wieczornych  przed komisją egzaminacyjną stanęli specjaliści konstrukcyjno - budowlani. Po raz kolejny okazało się, że kandydaci do uprawnień, którzy przepracowali kilka lat i zaliczyli budowę obiektu od wykopu do jego oddania, mają wystarczającą wiedzę praktyczną. Tym bardziej, gdy praktykę odbywali w firmie ogólnobudowlanej, w której mieli okazję  poznać wiele technologii i procesów budowlanych.

Więcej…
 

MEGA SPECJALNOŚĆ

Drukuj

W piątek o uprawnienia ubiegali się inżynierowie mega specjalizacji - instalacji sanitarnych. Obejmuje ona  wiele branż, m.in. sieci wodociągowe i kanalizacyjne,  gazowe, instalacje i urządzenia wentylacyjne, klimatyzacyjne, ciepłownicze. Zdający powinni mieć wiedzę praktyczną z tych wszystkich dziedzin. To obrazuje jak trudno te uprawnienia zdobyć.

Więcej…
 

ZASKAKUJĄCE WYNIKI

Drukuj

Pierwszy dzień egzaminów ustnych inżynierów specjalności konstrukcyjno - budowlanej zakończył się zaskakującymi wynikami. Cześć zdających w ogóle była nieprzygotowana, ich zasób wiedzy praktycznej  był bardziej niż skromny. Nadal nie potrafią rysować. Do tego dochodzą braki umiejętności analitycznej, oceny sytuacji, a co jest ogólną przypadłością młodych kandydatów na  budowlanych - nieumiejętność czytania pytań i rzeczowego odpowiadania na nie.

Więcej…
 

DROGOWCY JUŻ PO

Drukuj

W środę zakończyli egzaminy ustne przedstawiciele branży drogowej. Podtrzymali wcześniejsze opinie o ich sporej wiedzy mimo młodego wieku. Niektórzy z dużą swobodą opowiadali w szczegółach o sprawach technicznych, starych i nowych technologiach. Byli jednak kandydaci do uprawnień, którzy w oświadczeniach napisali, że zapoznali się z całym procesem budowy dróg, a przy egzaminie okazało się, iż pracowali tylko przy robotach ziemnych …

Więcej…
 

POPRAWA NASTROJU

Drukuj

We wtorek w sali egzaminacyjnej Izby zapanował trochę lepszy nastrój, a sprawili to inżynierowie drogowcy. Byli lepiej przygotowani, niektórzy z dużą pewnością odpowiadali na pytania  członków komisji.

Więcej…
 

ELEKTRYCY W MINOROWYCH NASTROJACH

Drukuj

Po dwóch dniach zakończyli egzaminy ustne specjaliści  branży elektrycznej. Nie wszystkim udało się uzyskać uprawnienia, niektórym zabrakło kilku punktów, inni wykazali bardzo niski poziom wiedzy praktycznej.

Więcej…
 


Strona 7 z 9Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 3(49)/2018Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 317 gości 

Kalendarium

kalendarium

DYŻURY

SZKOLENIA E-LEARNINGOWEJak pobrać zaświadczenie elektroniczne

AKTUALNE SZKOLENIA

SPOTKANIE INTEGRACYJNO-SZKOLENIOWE DLA CZŁONKÓW IZBY
Więcej …
 
SPOTKANIE DOTYCZĄCE ZASTOSOWANIA BIM
Więcej …
 
SPRAWDZONE SYSTEMY BETONOWE W KANALIZACJI I DROGOWNICTWIE
Więcej …
 
ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ W ROBOTACH KANALIZACYJNYCH W OPARCIU O NORMĘ PN-EN 1610 I WYTYCZNĄ DWA-A 139 - Z PERSPEKTYWY ZAMAWIAJĄCEGO I WYKONAWCY. ZASTOSOWANIA INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII CZASOWEGO I ODWRACALNEGO UPŁYNNIANIA GRUNTU W ROBOTACH ZIEMNYCH
Więcej …
 
WZMACNIANIE KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH MATERIAŁAMI KOMPOZYTOWYMI W TECHNOLOGII FRP
Więcej …
 
KURS AUTOCAD I STOPNIA
Więcej …
 

KOMUNIKAT

Informujemy, że istnieje możliwość
SAMODZIELNEGO DRUKOWANIA
BLANKIETÓW OPŁAT

ze
strony internetowej Polskiej Izby

Instalator Polski


Wydawnictwo INSTALATOR POLSKI proponuje otrzymanie bezpłatnego egzemplarza czasopism wydawanych przez Wydawnictwo po uprzednim  zgłoszeniu sie e-mailem (prenumerata@ipnet.com.pl) lub telefoniczne (022 678 38 05) do Wydawnictwa. Oferta ważna tylko dla członków ŚOIIB

SPECJALNA OFERTA PRENUMERATY CZASOPISM DLA CZŁONKÓW ŚOIIB

Sondy

Jestem zainteresowany/a szkoleniem BIM o tematyce: